WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی آنلاین از طریق واتس اپ
سلام. چگونه میتوانم کمکتان کنم؟

روز جهانی تایید اعتبار

9 ژوئن توسط اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت (ILAC) و انجمن بین المللی تایید اعتبار (IAF) به عنوان روز جهانی تأیید اعتبار نام گذاری شده است. روز جهانی تأیید اعتبار همه ساله به منظور افزایش آگاهی از اهمیت فعالیت های تأیید اعتبار جشن گرفته می شود. امسال توجه روز جهانی تأیید اعتبار بر روی مسئله “افزایش ارزش زنجیره تامین” متمرکز خواهد شد.

 

چرا (نقش) تأیید اعتبار

تأیید اعتبار صلاحیت فنی، یکپارچگی و بی طرفی سازمان ها را تعیین کرده و سرویس های مختلف ارزیابی اعتبار از جمله آزمون، کالیبراسیون، گواهی و بازرسی را ارائه می دهد. تأیید اعتبار که توسط استانداردهای توافق شده بین المللی پایه گذاری شده است، بر ارزش زنجیره تأمین همچون کسب و کارهایی که به دنبال به حداکثر رساندن ارزش و سطح اطمینان کالا و خدمات خود و همچنین اجرای ضوابط و شرایط قرارداد می باشند، می افزاید.
80 درصد کسب و کارها شامل بخش های آزمون، کالیبراسیون، بازرسی و فعالیت های صدور گواهی نامه ها به عنوان سازمان های ارزیابی انطباق شناخته شده اند. تأیید اعتبار یک ارزیابی مستقل از سازمان های تأیید اعتبار در برابر استاندارد مربوطه و با هدف حصول اطمینان از بی طرفی، صلاحیت و ثبات آن سازمان را ارائه می دهد. در نتیجه، تأیید اعتبار نقش مهمی را در کاهش هزینه های تجارت، رفع موانع فنی، افزایش انتقال تکنولوژی و افزایش سرمایه گذاری بازی می کند. علاوه بر آن، تأیید اعتبار کسب و کارها را قادر می سازد که به زنجیره تامین جهانی بپیوندند و کیفیت محصولات و خدمات خود را در بازار جهانی عرضه کنند.

 

افزایش ارزش زنجیره تأمین

زنجیره های تأمین دائما در حال تغییر از سیستم های پیچیده در میان مرزهای چندگانه به زنجیره های تأمین جدید و متنوع که دارای هدف حصول اطمینان از تأمین نیازهای سهامداران برای تضمین پایداری و مسئولیت پذیری منبع می باشند، هستند. تأیید اعتبار و سایر ابزارهای زیرساختی کیفیت هم چون استاندارد، اندازه شناسی و ارزیابی انطباق ابزارهای گسترده پذیرفته شده ای را در راستای کمک به ارزش دهی زنجیره های تأمین فراهم می کنند.
در حقیقت، این ابزارها از طریق ضمانت و اعتباردهی، به افزایش قابلیت اطمینان استفاده از محصول نهایی و خدمات در بازار کمک می کنند.

تأیید اعتبار آزمایشگاه ها که مسئولیت های متفاوتی از آزمون بی خطری اسباب بازی ها، بازرسی فرایندهای تولیدی گرفته تا تهیه گواهی تایید اعتبار برای تولیدکنندگان مواد غذایی و استانداردهای سلامت مواد غذایی را عهده دار می باشند، از طریق پشتیبانی طیف گسترده نیازهای بخش های ذینفع زنجیره تأمین را ارزش دهی می کند. زنجیره های تأمین جهانی که از مرزهای بین المللی عبور کرده اند ذینفعان مهم تأیید اعتبار جهانی هستند.

اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت (ILAC) و انجمن بین المللی تأیید اعتبار (IAF) تأیید اعتبار را بر اساس استانداردهای پذیرفته شده و به روز شده مدیریت می کند. به عنوان مثال، آزمایشگاه ها، مراکز بازرسی و مراکز صدور گواهینامه توسط این استانداردهای بین المللی تأیید اعتبار می شوند. مراکز ارزیابی انطباق نیز به نوبه خود از این استانداردهای بین المللی برای ارزیابی نمونه ها، محصولات، خدمات، سیستم های مدیریتی و اشخاص استفاده می کنند.در صورت استقرار سیستم تایید اعتبار بین المللی، در هر مرحله از زنجیره تامین اطمینان برقرار می شود. این قابلیت اطمینان منجر به تسهیل کسب و کارها در جهت تحویل خدمات و کالاهایی که مورد قبول و قابل اعتماد مشتری ها باشد می شود. چنین تخمین زده شده است که سیستم اطمینان اعتبار اقتصادهایی را که نماینده 96% میزان تولید ناخالصی (GDP) جهانی هستند را پوشش می دهد (منبع: مجمع جهانی اقتصاد). مراکز صدور گواهینامه، مراکز ارزیابی توسط اعضای IAF و آزمایشگاه ها و مراکز بازرسی توسط اعضای ILAC تایید اعتبار می شوند. این سیستم تایید اعتبار به افزایش اعتبار و حصول اطمینان از مشابه و یکسان بودن عملکرد مراکز تایید اعتبار در سراسر جهان، کمک می کند.

روز جهانی تایید اعتبار در سال 2019 در نظر دارد که طریقه افزایش ارزش دهی به زنجیره های تأمین توسط تایید اعتبار را مهم تلقی کرده و آن را جشن بگیرد. از این طریق، شنوندگان گسترده کسب و کارها، تنظیم کنندگان، و مشتریان را قادر می سازد تا بتوانند نقش تایید اعتبار در افزایش ارزش زنجیره های تأمین را درک کنند.

اشتراک گذاری پست